bazar ertəsi, 08 avqust 2022

DÜNYA FUTBOLU

Çempionatda finalçılarımız və bürüncçülərimiz bəlli oldu

15.01.2022 11:02 Oxundu 232

Kişi boksçular arasında Azərbaycan çempionatı davam edir.
"CEMPİON.AZ"
xəbər verir ki, 29 komandanın 100 boksçusunun iştirakı ilə təşkil edilən yarışın IV günündə yarımfinal görüşləri baş tutub. 13 çəki dərəcəsində 23 döyüşün nəticəsinə əsasən finala çıxan boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Məğlub olan idmançılar isə bürünc medalla kifayətləniblər. Çempionat yanvarın 15-də başa çatacaq. 13 çəki dərəcəsi üzrə baş tutacaq final döyüşlərinə saat 14:00-da start veriləcək.

Azərbaycan çempionatı 
IV günün nəticələri

48 kq
Cahangir Allahverdiyev (Z-1 İK) – Həsənağa İbrahimli (MOİK) – 0:5
Həsən Məlikov (BFL) – Yadigar Əliyev (DİN İK) – birinci qələbə qazanıb

51 kq
Məsud Yusifzadə (BFL) – Nicat Abibov (FHN) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Nihad Ağakişiyev (“Neftçi” İK) – Qəyyum Quliyev (Masallı) – 5:0

54 kq
Ruslan Qədirov (MOİK) – Ramazan Babayev (DİN İK) - həkim döyüşün davam etdirilməsinə icazə verməyib, birinci qalib gəlib

57 kq
Ümid Rüstəmov (DİN İK) – Əzrək Bəbirov (BFL) – 5:0
Nihat Abdullayev (“Qızıl Əlcək” İK) – Maqsud Xasmetov  (“Abşeron” İK) – 0:5

60 kq
Tayfur Əliyev (Naxçıvan) – Ramazan Abdullayev (Balakən) – 5:0
Cavad Aslanov (Şabran) – Fuad Tarverdi (“Qızıl Əlcək” İK) – ikinci qalib gəlib

63,5 kq
Ruslan Rüstəmov (BFL) – Həsən İbrahimov (“Kür” İK) – 5:0
Malik Həsənov (“Neftçi” İK) – Cəlal Qurbanov (“Səbail” İK) – 4:1

67 kq
Nəbi İsgəndərov (“Neftçi” İK) – Cavid Çələbiyev (“Qəbələ” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Pərvin Heydərov (“Qızıl Əlcək” İK) – Elməddin İsmayılov (“Zenit” İC) – 4:1

71 kq
Niyaməddin Allahverdiyev (Gəncə) – Xəzər Əliyev (“Qəbələ” İK) – 5:0
Rəşad Həsənov (BFL) – Nicat Həsənov (BFL) – 4:1

75 kq
Rasim Çobanzadə (MOİK) - Mirşərif Kazımzadə (“Zabit” İK) – 1:4
Rəhim Əliyev (“Qızıl Əlcək” İK) – İsmayıl Hüseynov (BFL) – 4:1

80 kq
Murad Allahverdiyev (“Neftçi” İK) – Fərid Qəribov (“Qızıl Əlcək” İK) – 5:0
Kamran Şahsuvarlı (“Qəbələ” İK) – Elmir Süleymanov (BFL) – ikinci döyüşə gəlməyib

86 kq
Eldar Quliyev (“Neftçi” İK) – Rüfət Nəbiyev (Ağdaş) – 5:0
Heydər Məmmədov (Gəncə) – Sürət Qarayev (“Səbail” İK) – 0:5

92 kq
Rauf Rəhimov (“Neftçi” İK) – Nurxan Nurlu (“Qəbələ” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Tural Həsənov (Z-1 İK) – Fuad Cəfərov (“Səbail” İK) - birinci tam üstünlüklə qalib gəlib.