çərşənbə, 22 may 2024

DÜNYA FUTBOLU

Avro-2024, seçmə mərhələ, 5-6-cı turlar - NƏTİCƏLƏR

12.09.2023 18:32 Oxundu 794

2024-cü ildə keçiriləcək Avropa Çempionatının seçmə mərhələsinin növbəti – 5-ci və 6-cı turlarının oyunlarına start verilib.
 
7 sentyabr
Fransa - İrlandiya - 2:0
Hollandiya - Yunanıstan - 3:0
Çexiya - Albaniya - 1:1
Polşa - Farer adaları - 2:0
Litva - Monteneqro - 2:2
Serbiya - Macarıstan - 1:2
Qazaxıstan - Finlandiya - 0:1
Danimarka - San Marino - 4:0
Sloveniya - Şimali İrlandiya - 4:2
 
8 sentyabr
Gürcüstan - İspaniya - 1:7
Kipr - Şotlandiya - 0:3
Türkiyə - Ermənistan - 1:1
Xorvatiya - Latviya - 5:0
Slovakiya - Portuqaliya - 0:1
Bosniya - Lixtenşteyn - 2:1
Lüksemburq - İslandiya - 3:1
 
9 sentyabr
Ukrayna - İngiltərə - 1:1
Şimali Makedoniya - İtaliya - 1:1
Azərbaycan - Belçika - 0:1
Estoniya - İsveç - 0:5
Andorra - Belarus - 0:0
Kosovo - İsveçrə - 2:2
Rumıniya - İsrail - 1:1
 
10 sentyabr
 Qazaxıstan - Şimali İrlandiya - 1:0
 Farer adaları - Moldova - 0:1
 Monteneqro - Bolqarıstan - 2:1
 Finlandiya - Danimarka - 0:1
 İrlandiya - Hollandiya - 1:2
 Yunanıstan - Cəbəllütariq - 5:0
 Albaniya - Polşa - 2:0
Litva - Serbiya - 1:3
San Marino - Sloveniya - 0:4
 
 11 sentyabr
Ermənistan - Xorvatiya - 0:1
Latviya - Uels - 0:2
Portuqaliya - Lüksemburq - 9:0
 İslandiya - Bosniya - 1:0
Slovakiya - Lixtenşteyn - 3:0

 12 sentyabr
İspaniya - Kipr - 6:0
Norveç - Gürcüstan - 2:1
İtaliya - Ukrayna - 2:1
Malta - Şimali Makedoniya - 0:2
Belçika - Estoniya - 5:0
İsveç - Avstriya - 1:3
İsrail - Belarus - 1:0
İsveçrə - Andorra - 3:0
Rumıniya - Kosovo - 2:0
 

А QRUPU

N

 KOMANDALAR

O Q H M TF X
1   Şotlandiya 5 5 0 0 12-1 15
2   İspaniya 4 3 0 1 16-3 9
3   Norveç 5 2 1 2 7-8 7
4   Gürcüstan 5 1 1 3 5-13 4
5   Kipr 5 0 0 5 2-17 0
 

B QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Fransa 5 5 0 0 11-0 15
2   Niderland 4 3 0 1 8-5 9
3   Yunanıstan 5 3 0 2 10-5 9
4   İrlandiya 5 1 0 4 5-7 3
5   Cəbəllütariq 5 0 0 5 0-17 0
 

C QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   İngiltərə 5 4 1 0 16-2 13
2   İtaliya 4 2 1 1 6-4 7
3   Ukraina 5 2 1 2 6-7 7
4   Şimali Makedoniya 5 2 1 2 7-12 7
5   Malta 5 0 0 5 1-11 0
 

Группа D

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Xorvatiya 4 3 1 0 9-1 10
2   Türkiyə 5 3 1 1 8-6 10
3   Ermənistan 5 2 1 2 8-7 7
4   Uels 5 2 1 2 6-7 4
5   Latviya 5 0 0 5 3-13 0
 

E QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Albaniya 5 3 1 1 8-3 10
2   Çexiya 4 2 2 0 7-2 8
3   Moldova 5 2 2 1 5-5 8
4   Polşa 5 2 0 3 6-8 6
5   Farer adaları 5 0 1 4 2-10 1
 

F QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Belçika 5 4 1 0 13-1 13
2   Avstriya 5 4 1 0 12-4 13
3   İsveç 5 2 0 3 11-8 6
4   Azərbaycan 4 0 1 3 2-11 1
5   Estoniya 5 0 1 4 2-16 1
 

G QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Macarıstan 4 3 1 0 7-1 10
2   Serbiya 5 3 1 1 9-4 10
3   Monteneqro 5 2 2 1 5-5 8
4   Bolqarıstan 5 0 2 3 3-8 2
5   Litva 5 0 2 3 4-10 2
 

H QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Danimarka 6 4 1 1 12-5 13
2   Sloveniya 6 4 1 1 13-6 13
3   Finlandiya 6 4 0 2 11-4 12
4   Qazaxıstan 6 4 0 2 9-5 12
5   Şimali İrlandiya 6 1 0 5 4-8 3
6   San-Marino 6 0 0 6 0-21 0
 

I QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   İsveçrə 6 4 2 0 17-5 14
2   Rumıniya 6 3 3 0 9-4 12
3   İsrail 6 3 2 1 7-7 11
4   Belarus 6 1 1 4 4-11 4
5   Kosova 6 0 4 2 5-8 4
6   Andorra 6 0 2 4 3-10 2
 

J QRUPU

N

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Portuqaliya 6 6 0 0 24-0 18
2   Slovakiya 6 4 1 1 8-2 13
3   Lüksemburq 6 3 1 2 7-16 10
4   Bosnya və Herseqovina 6 2 0 4 5-9 6
5   İslandiya 6 2 0 4 10-9 6
6   Lixtenşteyn 6 0 0 6 1-19 0