bazar, 23 iyun 2024

DÜNYA FUTBOLU

AÇ-2024, qrup mərhələsi, IX tur - NƏTİCƏLƏR

17.11.2023 22:02 Oxundu 538
 
AÇ-2024-ün seçmə qrup mərhələsində IX tura start verilib.
AÇ-2024-ün seçmə mərhələsi

Qrup mərhələsi, IX tur

A qrupu
Gürcüstan - Şotlandiya - 2:2 (1:0).
Qollar: Kvaratsxeliya 15 (1:0); MakTominay 49 (1:1); Kvaratsxeliya, 57 (2:1); Şenklend, 90+3 (2:2).
Kipr - İspaniya - 1:3 (0:3).
Qollar: Yamal, 5 (0:1); Oyarzabal, 22 (0:2); Xoselu, 28 (0:3); Pyleas, 75 (1:3).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   İspaniya 7 6 0 1 22-4 18
2   Şotlandiya 7 5 1 1 14-5 16
3   Norveç 7 3 1 3 11-9 10
4   Gürcüstan 7 2 2 3 11-15 8
5   Kipr 8 0 0 8 3-28 0

B qrupu
Niderlandiya - İrlandiya  1:0
Qol: Vut Verhorst 12 (1:0).
Fransa - Cəbəllütariq  14:0
Qollar: Santos, 3 - avtoqol (1:0). Turam, 4 (2:0). Zair-Emeri, 16 (3:0). Mbappe, 30 - penaltidən (4:0). Klauss, 34 (5:0). Koman, 36 (6:0). Fofana, 37 (7:0). Rabiot, 63 (8:0). Koman, 65 (9:0). Dembele, 73 (10:0). Mbappe, 74 (11:0). Mbappe, 82 (12:0). Jiru, 89 (13:0). Jiru, 90+1 (14:0).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Fransa 7 7 0 0 27-1 21
2   Niderlandiya 7 5 0 2 11-7 15
3   Yunanıstan 7 4 0 3 12-6 12
4   İrlandiya 8 2 0 6 9-10 6
5   Cəbəllütariq 7 0 0 7 0-35 0
 
C qrupu
İtaliya - Şimali Makedoniya  5:2
Qollar: Matteo Darmian, 17 (1:0). Federiko Kyeza, 41 (2:0). Federiko Kyeza, 45+3 (3:0). Yani Atanasov, 52 (3:1). Yani Atanasov, 74 (3:2). Cakomo Raspadori, 81 (4:2). Stefan Əl-Şaaravi, 90+3 (5:2).
Reallaşdırılmayan penalti: Jorjinho, 40 (qapıçı).
İngiltərə - Malta   2:0
Qollar: Pepe, 8 - avtoqol (1:0); Keyn 75 (2:0)

 Komandalar

O Q H M TF X
1   İngiltərə 7 6 1 0 21-3 19
2   İtaliya 7 4 1 2 16-9 13
3   Ukrayna 7 4 1 2 11-8 13
4   Şimali Makedoniya 7 2 1 4 9-19 7
5   Malta 8 0 0 8 2-20 0
 
D qrupu
Ermənistan - Uels  1:1
Qollar: Lukas Selarayan, 5 (1:0). Nair Tiknizyan, 45+2 - avtoqol (1:1)
Latviya - Xorvatiya  0:2
Qollar: Lovro Majer, 7 (0:1). Andrey Kramariç, 16 (0:2).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Türkiyə 7 5 1 1 13-6 16
2   Xorvatiya 7 4 1 2 12-4 13
3   Uels 7 3 2 2 9-9 11
4   Ermənistan 7 2 2 3 9-10 8
5   Latviya 8 1 0 7 5-19 3
 
E qrupu
Moldova - Albaniya - 1:1 (0:1).
Qollar: Çikaleşi, 25 - penaltidən (0:1); Baboqlo, 87 (1:1).
Polşa - Çexiya   1:1
Qollar: ​Yakub Petrovski, 38 (1:0). Tomas Soucek, 49 (1:1).

 Komandalar

O Q H M TF X
1    Albaniya 7 4 2 1 12-4 14
2    Çexiya 7 3 3 1 9-6 12
3    Polşa 8 3 2 3 10-10 11
4    Moldova 7 2 4 1 7-7 10
5    Farer Adaları 7 0 1 6 2-13 1
 
F qrupu
Azərbaycan - İsveç - 3:0 (2:0).
Qollar: Mahmudov, 3 (1:0); Dadaşov, 6 (2:0); Mahmudov, 89 (3:0).
Qırmızı kart: Mustafazadə, 57 (Azərbaycan).
Estoniya - Avstriya - 0:2 (0:2).
Qollar: Laimer, 26 (0:1); Linhart, 40 (0:2).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Avstriya 8 6 1 1 17-7 19
2   Belçika 7 5 2 0 17-4 17
3    İsveç 7 2 1 4 12-12 7
4   Azərbaycan 7 2 1 4 7-12 7
5   Estoniya 7 0 1 6 2-20 1
 
G qrupu
Bolqarıstan - Macarıstan - 2:2 (1:1).
Qollar: Adam, 10 (0:1); Delev, 24 (1:1); Despodov, 79 - penaltidən (2:1); Petkov, 90+7 - avtoqol (2:2).
Qırmızı kart: Antov, 37 (Bolqarıstan). Kerkez, 57 (Macarıstan).
Monteneqro - Litva - 2:0 (1:0).
Qollar: Kuç, 3 (1:0); Yovetiç, 48 (2:0).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Macarıstan 7 4 3 0 13-6 15
2   Serbiya 7 4 1 2 13-7 13
3   Monteneqro 7 3 2 2 8-8 11
4   Litva 8 1 3 4 8-14 6
5   Bolqarıstan 7 0 3 4 5-12 3
 
H qrupu
Qazaxıstan - San Marino - 3:1 (1:0)
Qollar: İslam Çesnokov, 19 (1:0). İslam Çesnokov, 51 (2:0). Simone Fransiosi, 60 (2:1). Abat Aimbetov, 90+2 - penaltidən (3:1).
Finlandiya - Şimali İrlandiya - 4:0 (1:0).
Qollar: Pohyanpalo, 42 - penaltidən (1:0); Hokans, 48 ​​(2:0); Pukki, 74 (3:0); Lod, 88 (4:0).
Danimarka – Sloveniya  2:1
Qollar: ​Yoakim Mele, 26 (1:0). Erik Janja, 30 (1:1). Tomas Delaney, 54 (2:1).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Danimarka 9 7 1 1 19-8 22
2   Sloveniya 9 6 1 2 18-8 19
3   Qazaxıstan 9 6 0 3 15-10 18
4   Finlandiya 9 5 0 4 16-9 15
5   Şimali İrlandiya 9 2 0 7 7-13 6
6   San-Marino 9 0 0 9 2-29 0

I qrupu
Belarusiya - Andorra  1:0
Qol: Laptev, 83 (1:0)
İsveçrə - Kosovo  1:1
Qollar: Varqas 47 (1:0). Hyseni, 82 (1:1).
İsrail – Rumıniya   1:2
Qollar: Eran Zahavi, 2 (1:0). Corce Puşkaş, 10 (1:1). Yanis Haci, 63 (1:2).
İsrail - İsveçrə - 1:1 (0:1) (7-ci turun oyunu)
Qollar: Ruben Varqas, 36 (0:1). Şon Veysman, 88 (1:1).

 Komandalar

O Q H M TF X
1   Rumıniya 9 5 4 0 15-5 19
2   İsveçrə 9 4 5 0 22-10 17
3   İsrail 9 3 3 3 9-11 12
4   Kosova 9 2 5 2 10-9 11
5   Belarus 9 2 3 4 8-14 9
6   Andorra 9 0 2 7 3-18 2

J qrupu
Lixtenşteyn - Portuqaliya - 0:2 (0:0).
Qollar: Kristiano Ronaldo, 46 ​​(0:1); Joao Kanselo, 57 (0:2)
Slovakiya - İslandiya - 4:2 (2:1).
Qollar: Oskarsson, 17 (0:1); Kutska, 30 (1:1); Duda, 36 - penaltidən (2:1); Qaraslin, 47 (3:1); Qaraslin, 55 (4:1); A. Qudyonsen, 74 (4:2).
Lüksemburq - Bosniya - 4:1 (2:0).
Qollar: Olesen 6 (1:0); Rodriges, 30 - penaltidən (2:0); Mujakiç, 55 - avtoqol (3:0); Qoykoviç, 90+4 (3:1); Rodriges, 90+5 (4:1).

 Komandalar

O Q H M TF X
1    Portuqaliya 9 9 0 0 34-2 27
2   Slovakiya 9 6 1 2 15-7 19
3   Lüksemburq 9 4 2 3 12-19 14
4   İslandiya 9 3 1 5 17-14 10
5   Bosnya 9 3 0 6 8-18 9
6   Lixtenşteyn 9 0 0 9 1-27 0

 Turnir cədvəlində adları qara hətflərlə verilmiş komandalar final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.