cümə axşamı, 29 fevral 2024

DÜNYA FUTBOLU

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, V tur - NƏTİCƏLƏR

30.11.2023 16:37 Oxundu 390

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turunun oyunları keçiriləcək.
30 noyabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, V tur
A qrupu
"Baçka-Topola" (Serbiya) - "Vest Hem" (İngiltərə)   0:1
Qol: Souçek 89 (0:1).
"Frayburq" (Almaniya) - "Olimpiakos" (Yunanıstann)  5:0
Qollar: Qreqoriş 3 (1:0). Qriqoriç, 8 (2:0). Qriqoriç, 36 (3:0). Sildilya, 42 (4:0). Doan, 77 (5:0).
Komandalar O Q H M TF X
1

  Vest Hem

5 4 0 1 8-4 12
2

  Frayburq

5 4 0 1 17-5 12
3

  Olimpiakos

5 1 1 3 6-12 4
4

  Baçka-Topola

5 0 1 4 4-14 1

B qrupu
AEK (Yunanıstan) - "Brayton" (İngiltərə)  0:1
Qol: Joao Pedro, 55 - penaltidən (0:1).
"Marsel" (Fransa) - "Ayaks" (Niderland)  4:3
Komandalar O Q H M TF X
1

  Marsel

5 3 2 0 14-9 11
2

  Brayton

5 3 1 1 9-5 10
3

  AEK

5 1 1 3 5-9 4
4

  Ayaks

5 0 2 3 7-12 2

C qrupu
"Sparta" (Çexiya) - "Betis" (İspaniya)  1:0
Qol: Qaraslin, 54 (1:0).
"Reyncers" (Şotlandiya)  - "Aris" (Kipr)   1:1
Komandalar O Q H M TF X
1

  Betis

5 3 0 2 7-4 9
2

  Reyncers

5 2 2 1 5-4 8
3

  Sparta

5 2 1 2 6-6 7
4

  Aris

5 1 1 3 6-10 4

D qrupu
"Atalanta" (İtaliya) - "Sportinq" (Portuqaliya)  1:1
Qollar: Skamakka 23 (1:0). Edvards, 56 (1:1).
"Şturm" (Avstriya) - "Rakuv" (Polşa)  0:1
Qol: Yeboah 81 (0:1).
Komandalar O Q H M TF X
1

  Atalanta

5 3 2 0 8-4 11
2

  Sportinq

5 2 2 1 7-6 8
3

  Şturm

5 1 1 3 4-6 4
4

  Rakuv

5 1 1 3 3-6 4

F qrupu
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Renn" (Fransa)   0:3
Qollar: Terrye 29 (0:1). Quyri, 48 (0:2). Rider, 90+3 (0:3).
"Vilyarreal" (İspaniya) - "Panatinaikos" (Yunanıstan)  3:2
Komandalar O Q H M TF X
1

  Renn

5 4 0 1 11-3 12
2

  Vilyarreal

4 3 0 1 6-5 9
3

  Panatinaikos

5 1 1 3 6-8 4
4

  Makkabi Hayfa

4 0 1 3 1-8 1

E qrupu 
"Liverpul" (İngiltərə) - LASK (Avstriya)   4:0
"Tuluza" (Fransa) - "Yunion" (Belçika)    0:0
Komanda O Q H M TF X
1

  Liverpul

5 4 0 1 16-5 12
2

  Tuluza

5 2 2 1 6-8 8
3

  Yunion

5 1 2 2 3-7 5
4

  Lask

5 1 0 4 5-10 3

G qrupu
"Servett" (İsveçrə) - "Roma" (İtaliya)   1:1
"Şerif" (Moldova) - "Slaviya" (Çexiya)  2:3
Komandalar O Q H M TF X
1

  Slaviya

5 4 0 1 13-4 12
2

  Roma

5 3 1 1 9-4 10
3

  Servett

5 1 2 2 4-9 5
4

  Şerif

5 0 1 4 5-14 1

H qrupu
"Hekken" (İsveçrə) - "Bayer" (Almaniya)   0:2
"Molde" (Norveç) - "Qarabağ" (Azərbaycan)  2:2
Komandalar O Q H M TF X
1

  Bayer

5 5 0 0 14-2 15
2

  Qarabağ

5 2 1 2 5-8 7
3

  Molde

5 2 1 2 11-7 7
4

  Hekken

5 0 0 5 2-15 0