bazar, 21 aprel 2024

DÜNYA FUTBOLU

Konfrans Liqası, Pley-of mərhələsi, cavab oyunları - YEKUN

22.02.2024 19:31 Oxundu 393

Bu gün Konfrans Liqasının pley-of mərhələsinin cavab oyunları keçirilir.

Konfrans Liqası, Pley-of mərhələsi, cavab oyunları

21 fevral

"Gent" (Belçika) - "Makkabi" (Hayfa, İsrail) - 1:1 (ilk oyun 0:1)
Qollar: Pierrot, 4 (0:1); Tissaudali, 69 (1:1).
Sarı vərəqələr: Sundqren, 11. Sayef, 23. Podhoreanu, 78.
Qırmızı kart: Sundqren, 72.
Hakim - Matej Juq (Sloveniya).
Gent. Gent stadionu.
 
Gent: Roof, Mitrovic, Candousse, Vatanabe, Brown, Gandelman, Gerkens, Hong Hyun Suk, Samoise (de Vlieger 56), Tissaudali, Depoitre (Sonko 56).
 
Makkabi: Keuf, Feinqold, Gershon, Seck, Sundqren, Sayef (Kornu, 74), Rafaelov (Kinda, 66), Əl-Faz (Naor, 74), Kafumana, Pierrot (Şimiç, 81), Halajli (Podhoreanu, 74) .

​22 fevral

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)
- "Betis" (İspaniya)  1:1 (1:0)
Qollar: Bakambi, 38 (0:1); Kaneko, 59 (1:1).
Sarı kart: Petkoviç (40), Ruibal (56), Uilyam Karvalyo (69).
Hakim - Urs Şnayder (İsveçrə).
Zaqreb Maksimir stadionu.
 
Dinamo: Nevitiç, Ristovski, Teofil-Ketrin, Berno, Perkoviç, Misiç, Baturina, Kaneko (Şpikiç, 75), Petkoviç, Xoxa (Kulenoviç, 86), Suçiç (Haliloviç, 90).
 
Betis: Rui Silva, Ruibal (Rodri 70), Riad, Roka, Miranda (Pleguezuelo 79), Vilyam Karvalyo, Kardoso, Fekir, Ezzazuli, Diao (Bellerin 61), Bakambu (Xose Villian 46).

“Bodo-Qlimt” (Norveç) – “Ayaks” (Niderlandiya)  1:1 (2:2)  (əlavə vaxtda 1:2)
Qollar: Berquis 34 (0:1); Berq, 83 (1:1); Taylor, 114 (1:2).
Sarı kart: Qrönbek (57), Renş (57), Jugel (79), Ramai (79), Gündersen (90), Evjen (96).
Qırmızı kart: Şutalo, 48; Qrenbek, 65.
Hakim - Tasos Sidiropoulos (Yunanıstan).
Bude. Aspmur stadionu.
 
Bude-Qlimt: Haug, Vembanqomo (Sjevold 90), Moe, Gundersen (Amundsen 90), Bjerkan, Berg, Saltnes (Kapskarmo 90), Qrönbek, Evjen (Gulliksen 105), Sarli (Zugel 72), Heuge .
 
Ayaks: Ramaj, Renş, Şutalo, Hato, Sosa, van den Bomen, Hlinsson (Teylor 83), Tahiroviç (Reyxoff 112), Berquis (Mannsverk 106), Borxes (Qoei 53), Brobbey (Akpom 43) .


“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Servett” (İsveçrə)  0:1 (0:0)
Qol: Konya 6 (0:1).
Sarı kart: Konya (5), Kayo Vidal (13), Bolla (31), Maziku (54), Petrovski (77), Son (89).
Hakim - Əliyar Ağayev (Azərbaycan).
Razqrad "Ludoqorets Arena" stadionu.
 
Ludoqorets: Padt, Vitru, Sundberg, Verdon, Son, Goncalves (Seko, 66), Petrovski, Pedrinho (Tissera, 84), Dua, Tekpetey, Caio Vidal (Rik, 74).
 
Servet: Frik, Tsunemoto, Ruil, Severin, Maziku, Bolla (Ondua 56), Stevanoviç, Maqnin, Konya (Kutesa 84), Antunes (Baron 90), Crivelli.

“Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) – “Yunion” (Belçika) 1:2 (2:2)
Qollar: Puertas, 47 (0:1); Ekkert, 80 (0:2); Dina-Ebimbe, 88 (1:2).
Sarı kart: Buta (20), Trapp (76), Amura (76), Çandler (82), Maçida (87), Dina-Ebimbe (89), Toppmeller (90).
Hakim - Espen Eskos (Norveç).
Frankfurt-na-Main. Frankfurtstadion stadionu.
 
Ayntraxt: Trapp, Buta (Dina-Ebimbe, 62), Koç, Tuta, Paço, Nkunku (Çandler, 81), Götze (Ekitike, 62), Skhiri, Şaibi, Marmuş, Knauff (Rode, 71).
 
Yunion: Maurice, Burgess, Mac Allister, Matida, Castro-Montes, Sadiki, Lapoussin (Teklab 90), Rasmussen, Puertas, Nilsson (Eckert 76), Amoura (Sykes 90).
 
“Legiya” (Polşa) – “Molde” (Norveç)   0:3 (2:3)
Qollar: Gülbransen 2 (0:1); E. Hestad, 20 (0:2); Qulbransen, 67 (0:3).
Sarı kart: Elitim (26), Kosa (28), Qulbrandsen (47), Avqustinyak (56), Heuqan (71), Fyortoft (74)
Hakim - Harm Osmers (Almaniya).
Varşava. "Polşa Ordusu" stadionu.
 
Legiya: Tobias, Youri Ribeiro, Pankov, Kapuadi, Morisita (Gil Dias, 70), Vszolek (Kun, 46), Augustinyak (Kapustka, 61), Elitim, Josué, Peckhart (Kramer, 61), Qual (Rosolek, 70) .
 
Molde: Petersen, Linnes, Heugen, Heugan, Hagelskjær, Fyortoft (Stenevik 83), Hestad (Odegaard 83), Daly, Kosa (Hjelstad Nyheim 89), Eikrem (Berisha 57), Gulbrandsen (Kitolano 83).

“Ferentsaroş” (Macarıstan) – “Olimpiakos” (Yunanıstan)   0:1 (0:1)
Qol: əl-Kaabi, 45 - penaltidən (0:1).
Sarı kart: Varqa (42), Əbu Fani (87)
Hakim - Klément Turpin (Fransa).
Budapeşt. Ferentsvaroş stadionu.
 
Ferentsvaroş: Dibus, Vinqo (Makretskis 46), Mmae, Sisse, Civic (Ramires 67), Sakariassen (Ben Romdan 67), Maiga, Abu Fani, Kodro (Pesiç 46), Varqa, Markinyos (Kotono, 86).
 
Olimpiakos: Paşalakis, Rodiney, Retsos, Karmou, Orteqa, Fortunis (İborra 74), Podens, Çikinyo (Joao Karvalyo 90), Andre Horta (Masuras 74), Esse, el-Kaabi (Jovetiç 79).

“Slovan” (Slovakiya) – “Şturm” (Avstriya)  0:1 (1:4)
Qol: Biret, 52 (0:1).
Sarı kart: Strelets (45), Kaşiya (54), Lavale (62).
Qırmızı kart: Blekman, 90+2.
Hakim - Orel Qrinfeld (İsrail).
Bratislava. "Narodnı" stadionu.
 
Slovan: Borjan, Blekmen, Kaşia (Lihi 86), Vimmer, Bayriç, Zmrqal (Marselli 60), Kankava, Kutska (Savvidis 77), Barseqyan (Pauşek 86), Rodriqes, Strelets (Toliç 60).
 
Şturm: Yaros, Conston, Vütrix, Affenqruber, Şneqq, Lavale, Qorenç-Stankoviç (Hirlander 75), Kiteişvili (Horvath 65), Prass (Kamara 84), Bevinq (Sarkariya 75), Biret (Vlodarçik 65) .

Qeyd: Cütlüklərdə adları qara hərflərlə yazılmış komandalar növbəti mərhələyə vəsiqə qazanmışlar.