cümə axşamı, 29 fevral 2024

DÜNYA FUTBOLU

Konfrans Liqası, qrup mərhələsi, V tur - NƏTİCƏLƏR

30.11.2023 22:33 Oxundu 379

Bu gün Konfrans Liqasında V turun oyunları keçiriləcək.
Konfrans Liqası, V tur

A qrupu
"Klaksvik" (Farer adaları) - "Slovan" (Slovakiya)  1:2
Qollar: Mikkelsen 17 (1:0); Kutska, 24 (1:1); Kutska, 62 (1:2).
"Olimpiya" (Sloveniya) - "Lill" (Fransa)  0:2
Qollar: Kabella, 15 (0:1); Yusuf Yazıcı, 75 (0:2)
Komandalar O Q H M TF X
1

  Lill

5 3 2 0 7-2 11
2

  Slovan

5 3 1 1 7-5 10
3

  Klaksvik

5 1 1 3 5-6 4
4

  Olimpiya

5 1 0 4 2-8 3

B qrupu
"Breydablik" (İslandiya) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail)  1:2
Qollar: Beaton 35 (0:1). G. Ejolfsson 61, 61 (1:1). Zəhavi, 82 (1:2).
"Gent" (Belçika) - "Zarya" (Ukrayna)  4:1
Qollar: Fofana 20 (1:0); Fadiqa, 49 - avtoqol (2:0); Orban 55 (3:0); Qandelman, 75 (4:0); Naqnoynıy, 82 (4:1).
Komandalar O Q H M TF X
1

  Gent 

5 4 1 0 15-4 13
2

  Makkabi  T-Ə

5 4 0 1 11-8 12
3

  Zarya

5 1 1 3 6-11 4
4

  Breydablik

5 0 0 5 5-14 0

C qrupu
"Astana" (Qazaxıstan) - "Dinamo" (Xorvatiya)  0:2
Qollar: Vidoviç 48 (0:1). Kaneko, 79 (0:2). Reallaşdırılmayan penalti: Darboe, 12 - qapıçı (A).
Qırmızı kart: Yovançiç, 73 - 2 jk (A).
"Balkani" (Kosovo) - "Viktoriya" ( Çexiya)  0:1
Qollar: Şults 81 (0:1).
Komandalar O Q H M TF X
1

  Viktoriya

5 5 0 0 6-1 15
2

  Dinamo Zaqreb

5 2 0 3 7-5 6
3

  Astana

5 1 1 3 4-10 4
4

  Balkani

5 1 1 3 3-4 4

D qrupu
"Beşiktaş" (Türkiyə) - "Brügge" (Belçika)  0:5
Qollar: Qollar: Nilsen, 4 (0:1); Tiaqo, 14 (0:2); Tiaqo, 46 ​​(0:3); Onyedika 50 (0:4); Skov-Olsen, 70 (0:5), 81 (0:5).
"Bude-Qlimt" (Norveç) - "Luqano" (İsveçrə)  5:2
Qollar: Pelleqrino 40 (1:0); Brustad-Fet, 52 (2:0); Berq, 65 (3:0); Tselar, 69 (3:1); Pelleqrino 78 (4:1); Babiç, 86 (4:2); Kapskarmo, 89 (5:2).
Komandalar O Q H M TF X
1

  Brügge

5 4 1 0 12-2 13
2

  Bude-Qlimt

5 3 1 1 10-5 10
3

  Luqano

5 1 1 3 6-12 4
4

  Beşiktaş

5 0 1 4 5-14 1

E qrupu

"AZ Alkmaar" (Niderland) - "Jrinski" (Bosniya)  1:0
Qol: Pavlidis, 59 - penaltidən (1:0).
"Aston Villa" (İngiltərə) - "Legiya" (Polşa)  2:1
N Команда И В Н П М О
1

  Astonvilla

5 4 0 1 11-6 12
2

  Legiya

5 3 0 2 8-6 9
3

  Az Alkmar

5 2 0 3 7-10 6
4

  Zrinski

5 1 0 4 5-9 3

F qrupu
"Çukariçki" (Serbiya) -  "Ferentsvaroş" (Macarıstan)   1:2
"Fiorentina" (İtaliya) - "Genk" (Belçika)  2:1
Komandalar O Q H M TF X
1

  Forentina

5 3 2 0 13-5 11
2

  Ferentsvaroş

5 2 3 0 8-5 9
3

  Genk

5 1 3 1 6-5 6
4

  Çukariçki

5 0 0 5 2-14 0

G qrupu
HİK (Finlandiya) - "Aberdin" (Şotlandiya)   2:2
Qollar: Bande, 16 (1:0); Hostikka, 33 (2:0); Makdonald, 41 (2:1); Luiş Lopeş, 56 (2:2)
"Ayntraxt" (Almaniya) - PAOK (Yunanıstan)  1:2
Komandalar O Q H M TF X
1

  PAOK

5 4 1 0 12-8 13
2

  Ayntraxt

5 3 0 2 11-5 9
3

  Aberdin

5 0 3 2 8-10 3
4

  HİK

5 0 2 3 5-13 2

H qrupu
"Norşelland" (Danimarka) - "Fənərbaxça" (Türkiyə)   6:1
"Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan)  1:2
Komandalar O Q H M TF X
1

  Nordşelland

5 3 1 1 17-6 10
2

  Ludaqorets

5 3 0 2 10-11 9
3

  Fənərbaxça

5 3 0 2 9-11 9
4

  Spartak Tr

5 0 1 4 3-11 1